דלקת מפרקים

מאת
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font

דלקת מפרקים כוללת בתוכה קשת רחבה של בעיות, התוקפת בני גילאים שונים בחלקי גוף שונים. הרפואה המערבית אינה יודעת להסביר במדויק את מקור דלקת המפרקים והיא טוענת שהמחלה נוצרת כתוצאה מזיהום.

דלקת מפרקים דלקת מפרקים

דלקת מפרקים כוללת בתוכה קשת רחבה של בעיות, התוקפת בני גילאים שונים בחלקי גוף שונים. הרפואה המערבית אינה יודעת להסביר במדויק את מקור דלקת המפרקים והיא טוענת שהמחלה נוצרת כתוצאה מזיהום. לדעתה, המחלה הינה מחלה אוטו אימונית – מחלה הכרוכה בגירוי של המערכת החיסונית התוקפת את הגוף.
 
דלקת המפרקים השכיחה ביותר הינה האוסטיאותריטיס – שפשוף ובלאי של הסחוסים, המלווה בחוסר נוזלים בסחוסים. המחלה אופיינית בעיקר לאוכלוסייה המבוגרת, מדברים על עשרות אחוזים באכלוסיה מעל גיל 60.
 
דלקת מפרקים נוספת ראומטואיד ארתריטיס – דלקת מפרקים הפוגעת במספר רב של מפרקים בשני צידי הגוף ותוקפת חולים בכל גיל.
 
קיימות מספר נוסף של מחלות מפרקים, כמו זאבת, דלקת מפרקים ספחתית, טרשת עור וכו'.

אבחנה: 
כמחלה אוטו אימונית מאובחנת על בסיס התסמינים שלה, על פי בדיקה גופנית ועל פי בדיקות דם.

במאמר זה אדבר על ראומטואיד ארתיריטיס. התסמינים של מחלה זו הינם בעלי דפוס קבוע כמו:
•   נוקשות במפרקים בבוקר, במשך תקופה ארוכה – מעל לחודש.
•   דלקת מפרקים גם בכף היד, בשורש כף היד או במפרקי האצבעות, במשך יותר מחודש.
•   דלקת ביותר משלושה מפרקים.
•   שינויים במפרקים הנראים בצילומי רנטגן.
•   שקיעת דם גבוהה.
 
טיפול:
•   מנוחה למפרקים כיון שככל שמשתמשים בהם יותר הדלקת מחמירה.
•   פיזיותרפיה ומרחצאות מרפא.
•   תזונה – תפריט ללא בבשר אדום אלכוהול, קפה, ממתקים, מלח וחלב פרה, גם ירקות סולניים בהגבלה ועשיר בדגים ושומנים צמחיים, שקדים ותזונה עשירה בכלורופיל.
•   תרופות כמו אספרין ואיבופרופן, וולטרן ונקסין.
 
ברפואה סינית:
מתייחסים להיבט הנפשי ולהיבט הגופני (גוף נפש), דלקת המפרקים נוצרת כתוצאה מסטרס העצור בחלקים רבים בגוף, כאשר מרידיאן הכליות שולט על הפחד באופן כללי ומרדיאנים נוספים בהתאם למיקום הכאב. הטיפול הסיני– איזון הגוף כולו.

מאכלים יוצרי חומצה כמו בשר, גבינות, קפה, קולה ושוקולד אסורים באכילה ואילו ירקות, פירות שקדים, קטניות ונבטים מומלצים באכילה.

טיפול במים:
בתקופת יון העתיקה הבריכות המחוממות היו מקור מרפא. כיום מטפלים בבריכה טיפולית לצורכי שיקום ולצורכי מניעה. הטיפול במים מחוממים עוזר לאלה הסובלים מכאבים. בשיטת ג'הארה מטפלים בנפיחויות, כאבים, נוקשות שרירים וחולשה.

טיפול בשטיפה אנרגטית:
בחודש ינואר השנה השתתפתי בסדנה שהעביר ד"ר נאדר בוטו ולמדתי את שיטת השטיפה האנרגטית שהוא פיתח. השטיפה האנרגטית עוזרת בשחרור מחסימות דבר המביא להבראה וליישום עצמי. מטרת השטיפה האנרגטית לחדש את זרם החיים, לחדש את הזרימה של האדם, בינו לבין עצמו, בינו לבין הסביבה ובינו לבין אחרים.
לשיטתו קיימים ארבעה שלבים בחיים: גירוי, התרחבות, התכווצות והרפיה. מחלה הינה מעצור באחד מארבעה השלבים. מחלת מפרקים הינה התכווצות יתר של הכליות.

חברתי, הסובלת מדלקת פרקים, שהתעייפה מהטיפול הקונונציונלי ביקשה לדעת עם יש לי תשובה לבעיותיה, ואולי אני מכירה טיפול שיכול לעזור לה. הצעתי לה לנסות (ניסיון שלי ושלה) טיפול בשטיפה אנרגטית. מהלך הטיפול היה מעניין מאוד, חברתי הגיעה לידע מדוע היא בלחצים וכיום היא עובדת עם עצמה ולוקחת אחריות. דלקת הפרקים נעלמה, אולי בגלל החום אך ימים יגידו.
 
לימדתי אותה לערוך שטיפה אנרגטית עצמית, כיון שכאשר הנשמה נקייה הגוף קל יותר. חסימה זו תחושה של תקיעות, מתח ולחץ.
לבסוף, השטיפה האנרגטית לא פותרת את כל הבעיות אך היא מביאה את האנשים העוברים אותה לגישה אחרת לחיים.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על תחיה כהן אביאלי

Save on your hotel - www.hotelscombined.com


דרג תוכן עמוד זה

5.00

עוד באותו נושא:

כל מה שרצית לדעת על, כל מה שרצית לדעת על דלקת מפרקים, דלקת מפרקים, מאמרים על דלקת מפרקים, מחלת דלקת מפרקים