חמניות

מאת
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font

חלבוני גרעיני חמניות ושומשום הם החלבונים היחידים ממקור צמחי העשירים בחומצת האמינו מתיונין הנחוצה לבניית רקמת הגוף.

חמניות חמניות

מוצא החמניות מפרו מצפון אמריקה. משמעות השם הלטיני helianthus "פרח שמש" על שום נטיית הפרחים לכיוון השמש. שמם האנגלי שימר את אותה משמעות sunflower. ישנן עדויות לכך שהאינדיאנים ביתו את הצמח עוד במאה הרבעית לפני הספירה. הכובשים הספרדים נתקלו בצמח במקדשי האצטקים של אל השמש. הכהנים האצטקים נהגו לעתר את ראשיהם בזרים של פרחי חמניות ולהחזיקם בידיהם בעת הטקסים הדתיים. האצטקים אף יצקו תבנית מזהב טהור בצורת פרחי החמניות. שמם העברי נגזר מתכונת הצמח להטות את הפרח בכיוון החמה. במאה ה 16 הובאה לאירופה על ידי הספרדים ושמשה כצמח נוי. הגידול התעשיתי של הצמח החל רק במאה ה 19 ברוסיה לצורך הפקת שמן.
חלבוני גרעיני חמניות ושומשום הם החלבונים היחידים ממקור צמחי העשירים בחומצת האמינו מתיונין הנחוצה לבניית רקמת הגוף. כמו כן הם עשירים בחומצות האמינו החיוניות ליזין וטריפטופאן. שמן החמניות הוא חד השמנים העשירים ביותר בחומצות שומן רב בלתי רוויות(59%) ורק 11% חומצות שומן רוויות. על כן הוא עוזר בהורדת כולסטרול, מאזן לחץ דם ומונע הפרעות בלב ובעל פעילות אנטי דלקתית.

אסטמה: ערבב חופן גרעיני חמניות בחצי ליטר מים. חמם הבא לנקודת רתיחה עד שתישאר חצי מכמות המים. סנן את הגרעינים והוסף כף דבש. חמם על האש עד שיווצר סירופ. יש לקחת שלוש כפות ליום.

עיניים מאומצות: לאכול חצי כוס גרעינים ביום.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על הלל לרנר

Save on your hotel - www.hotelscombined.com


דרג תוכן עמוד זה

5.00

עוד באותו נושא:

דיאטה ותזונה, דיאטה, תזונה, חמניות, גרעיני חמניות