ראשי | ניו אייג | מיסטיקה וקבלה | המזל מאיר לך פנים

המזל מאיר לך פנים

מאת
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font

אחד האתגרים האנושיים הגדולים ביותר, מאז ומתמיד, היה השתוקקות האדם לדעת מה צופן לו עתידו ומה מזמן לו גורלו בעולם הזה. כך מתעורר לו הרצון לפתוח צוהר דרכו ניתן יהיה להשקיף אל העתיד וכך לנתב, להיערך ולשנות את מסלול החיים.

המזל מאיר לך פנים המזל מאיר לך פנים

כעת, כשגלגלי הזמן בתנועתם הבלתי פוסקת, מקרבים אותנו אל פיתחה של שנה חדשה בציפייה לימים טובים יותר, כל אדם ומזלו המזומן לו בשנה החדשה, רבים פנו אליי ושאלו על הדרך להגבהת המזל וכיצד ניתנת לנו האפשרות לשנות ולהשפיע לטובה על מסלול חיינו. שהרי אחד האתגרים האנושיים הגדולים ביותר, מאז ומתמיד, היה השתוקקות האדם לדעת מה צופן לו עתידו ומה מזמן לו גורלו בעולם הזה. כך מתעורר לו הרצון לפתוח צוהר דרכו ניתן יהיה להשקיף אל העתיד וכך לנתב, להיערך ולשנות את מסלול החיים. שהרי הדעת איננה סובלת כל אפשרות לחיות חיים בחוסר ודאות אודות העתיד לבוא.

לאורך ההיסטוריה היהודית אנו מוצאים חכמים רבים שהיו בעלי השגה בתורת הנסתר. אחת הדמויות הבולטות והמוכרות היה ר' אברהם בן מאיר אבן עזרא, ובקיצור ראב"ע. מהבולטים בהוגים היהודים בימי הביניים. עסק גם באסטרולוגיה, שהביאה אותו גם לעיסוק במתמטיקה ובאסטרונומיה. כתביו של אבן עזרא מלמדים על תפיסת עולם, הרואה בקבלה ידיעה אנושית רבת משמעות שבאמצעותה יוכל האדם לחקור ולהבין את משמעות הזמן ואת סוד תהלוכת גלגלי הרקיע, בדרך השפעתם על האדם. תורת הסוד גורסת כי אין מקריות בעולם ולכל תוצאה, חיובית או שלילית, קיימת סיבה. לפיכך, כל מה המתחולל במסלול חיינו לעולם לא יקרה סתם כך.

משכך, תתפלאו לגלות כי חכמת הקבלה מעניקה לאדם את הכלים והאפשרויות להתגבר ולנטרל כל הפרעה ועיכוב בזרימת החיים התקינה. נושאים כדוגמת עין הרע, עיכובים במזל, בנישואין, בהריון, בפרנסה, תאונות, מחלות כישלונות והצלחות אינם בעלמא ובכוחך להכריע את הכף לטובה. עדות לכך ניתן למצוא בדברי חכמים אשר לימדו כי קיימים חוקים וסדרים מדויקים להפליא במערכת הבריאה, ובעיקר נתנו דעתם והציגו לנו את הדרך כיצד ניתן לשנות ולנווט את מהלך העניינים כך שנוכל להיות במצב של שליטה מלאה על חיינו. בבחינת פרש הרוכב על סוסו ומוליך אותו כרצונו.

היהדות כדת מחנכת מלמדת שיעור חשוב מאין כמוהו: "הרשות נתונה לאדם במעשה". כלומר, כל מה שנגזר על האדם השנה הוא בגדר פוטנציאלים גלומים וראשוניים בלבד ואין זה מחויב המציאות כאבן שאין לה הופכין. ככתוב במשלי: "בינו לבין עצמו אדם מטיל גורל" (טז' בחיק). ללמדנו כי אף על פי ולמרות הקביעה הבסיסית אודות מאורעות השנה הקרובה, אין בכך כדי להנציח את מצבו ומעמדו של האדם לכל אורכה. לדוגמא, אדם שנועד השנה להיות עני יוכל לתעל את גורלו ומזלו לאפיקים גבוהים מאוד ע"י פעולות רוחניות טהורות שמובאות בחכמת הסוד ובכך לקרוע גזירת שמים ולזכות בעשירות. מאידך, אדם שבכוח גורלו ומזלו קיים השנה שפע וממון רב, הוא יוכל לאבד את הכול באם לא ינהג על פי אמות מידה ערכיות המבטיחות את קיום מה שנגזר עליו. קרי, אם לא ישמור פיו ולשונו, דהיינו יתרברב ויעורר קנאת אחרים, לא ינהג בזולתו במידת החסד, יתהלך בתחושה כי כוחי ועוצם ידי עשו לי את החיל הזה, הוא ימצא עצמו חיש מהרה נופל ממדרגתו ופוגם אנושות במזלו הטוב.  יובן למעיין בנאמר כי רבות הדוגמאות הממחישות את יכולתו של האדם, במחשבה ובמעשה, לשנות את מזלו וגורלו אף על פי ולמרות שנקבע לו אחרת.

ככתוב בליקוטי מוהר"ן "דע שהמחשבה יש לה תוקף גדול. ואם יחזק ויגבר מחשבתו על איזה דבר שבעולם יוכל לפעול שיהיה כך, ואפילו אם יחזק מחשבתו מאוד שיהיה לו ממון – בודאי יהיה לו,  וכן בכל דבר"(תורה קצ"ג). מן האמור אנו למדים כי לאדם, נזר הבריאה, ניתן כוח עצום ורב המסוגל לחולל תמורות אדירות בחייו ולהגיע להצלחה, לשלוות נפש ולאיכות חיים בכל מישור.

רבי אלעזר פתח ואמר, "הכול תלוי במזל, ואפילו ספר תורה בהיכל", וממשיך הזוהר ושואל מדוע נקרא "מזל"? ומשיב, שממנו תלויים ההצלחות וממנו מזדלזלים העליונים והתחתונים. כלומר מזל מלשון מזיל וכשם שטיפת המים מזילה כך מזיל השפע מעולמות רוחניים ומשפיע שפע רב הן בהיבט הרוחני והן בגשמי. כאמור לעיל, בתורת הסוד היהודית נשנו פרקים שלמים העוסקים בענייני גורלות ומזלות והשפעתם המכרעת על איכות החיים. ימים אלה של תחילת שנה חדשה מהווים זמן מצוין להשתית מחדש את הנהגותינו, להתבונן באומץ על חיינו ולחפש סימנים העלולים לעכב את המזל.

כעת שאלו את עצמכם את השאלות הבאות: האם אתם חווים ריבים ומשברים תכופים בזוגיות ובתוך המשפחה? האם קיים ריבוי של חולי, בעיות גופניות וחולשה לא מוסברת בתקופה קצרה יחסית? האם קיימות בעיות פרנסה, כישלונות חוזרים, פיטורין או תקופת אבטלה ממושכת? האם קיימת נטייה לחוסר שקט פנימי לא מוסבר, שינוי תכוף במצבי הרוח, דאגות וחרדות? האם בביתכם ישנם חפצים אשר מתקלקלים או נשברים ללא סיבה נראית לעין? דעו כי השאלות הללו טעונות במידע נסיבתי חשוב המלמד על הבאות ובה בעת אף מציע פתרונות נפלאים. לכן, אם אחת מהשאלות נוגעת לכם אנא פנו לייעוץ מעולמה של קבלה ותיווכחו לדעת שהכול ישתנה לטובה במהרה.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על יצחק אהרון

Save on your hotel - www.hotelscombined.com


דרג תוכן עמוד זה

5.00

עוד באותו נושא:

קבלה, מיסטיקה, מיסטיקה וקבלה, המזל מאיר לך פנים, גורל האדם